top of page

Benching Nedir? "Yedek Olma Hali"


Birini yedek kulübesine koymanın anlamını bilmek için herhangi bir takım sporunu hayal edin. İyi oyuncular sahaya gönderilirken, çok iyi olmayan oyuncular yedek kulübesine alınır. İyi oyuncular oyundan çıkarsa veya sakatlanırsa, yedek oyuncular nihayet oynama şansı elde eder. Benchin (yedekleme) aynı durum, sadece sahte umutlar, bağlılık yok, kalp kırıklığı, aptal gibi hissetmek gibi tarife daha fazla katkı maddesi eklenebilir. Yedekte flört, sana ne yapıldığının farkına vardığında seni güvensiz, gergin bir enkaza çevirecek tüm bileşenlere sahip yepyeni bir top oyunudur.


İlgilendiklerini gösterdikleri bir ilişki arafındasınız, ancak diğerleri gibi sizi kancada tutmaya yetecek kadar. Seçenekleri tükendiğinde sizinle birlikte ilerlemek isteyip istemediklerine karar verirler.


Sıradan flört “ekmek kırıntısı” gibidir, sadece size olası bir gelecek umudu vermek için yolunuza biraz kırıntı serperler. Sonunda, onun sadece yedeği olduğunuzu anlarsınız.


Bilmeniz Gereken 8 Bench Randevu İşareti

Sadece bir yedek olduğunuzu bilmek için ciddi bir ilişki aradığınızı hayal edin. İnsanlar, egolarını artıracak bir şey istedikleri için sıradan flört etmeye bayılırlar. Birçok insanın dikkatini çekmek ve onları seçmek ya da reddetmek zorunda kalmak bu bankerler için bir ayrıcalık gibi görünüyor. Bu tür insanlar tek bir kurala uyarlar - minimum dikkat, bağlılık yok ve yüksek umutlar.


Kenara çekildiğinizde, kısa sürede toksik bir ilişki içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Bu, sizi onlara uzun süre bağlı tutmaları için yeterlidir. Bu itme-çekme ilişkisi, ayrılmamanız gerektiğini hissetmenize neden olabilir ve bu sağlıksız ilişkiyi ortaya çıkarır. İşte yedekte olduğunuzu gösteren 8 işaret.


1. Aldığın tek şey vaatler

Size kaç kez zaman ayırmayıp, randevunuzu iptal ederek veya size mesaj atmamak için bahane ürettiler? Her defasında bahaneleri arasında iş meselesi, sağlık sorunu veya aile sorunu nedeni ile size mesaj çekmediklerini iletirler. Her zaman, onlara kızdığınız için kendinizi suçlu hissettirecek 'Biraz hastaydım' bahanesi vardır.


Seninle bir randevuya çıkmaya ya da seni arayacağına söz verirler ama bu neredeyse hiç olmaz. Umutlanırsın ve kafanda bir şeyler hayal etmeye başlarsın, sadece hayal kırıklığına uğrarsın. Sözlerini yerine getirmelerini beklersin ama size karşı hiçbir zaman dürüst olmazlar?


2. Kimse seni bilmiyor

Görüştüğünüz bu yeni insandan en iyi arkadaşınıza zaten bahsetmiş olabilirsiniz. Ama kaç arkadaşı seni gerçekten tanıyor? Partnerinizin sizi asla arkadaşlarıyla dışarı davet etmediğini, hatta onlara sizden bahsetmediğini fark ettiyseniz, bu alarm vermek için yeterlidir.


Size hiç arkadaşlarından bahsetti mi? Ve ya onlarla tanışmanızı teklif ettiler mi? Hiç çifte randevu fikirleri önerdiler mi? Arkadaşları senin varlığından haberdar değillerse, özel hayatları hakkında fazla bir şey bilmeni istemiyorlardır. Sizin kendisinin özel hayatı içinde olmanızı sağlayacak kadar ciddiye almazlar.


3. Onlardan hiçbir şey bekleyemezsiniz

Seni üzen birinden asla bir beklentin olamaz. Umutlarını artırıyorsun ve bu kişi tarafından paramparça oluyorsun. İşin kötü yanı, buna kızamıyorsun bile. Bu insanlar uzun zamandır oyunun içindeler ve umutlarını artıran biriyle nasıl başa çıkacaklarını biliyorlar.


Yollarınızı öğrendiler ve hatta onlardan ne beklediğinizi biliyorlar. Sizi yatıştırmak için ne söyleyeceklerini bilirler, böylece anında netlik kazanırlar. Onlara kızdığınız an, sizi suçluluk yolculuğuna çıkaracaklar ve sonunda kendi yollarını bulacaklar. Bu, daha fazla ilişki argümanına yol açacaktır.


4. Sizin için asla müsait değiller

Onu aramaya veya mesaj atmaya devam ediyorsun ve cevap verecek zamanları yok. Onlar için endişeleniyorsun ve buna kafa yormaya başlıyorsun. Sonunda size cevap vermeleri saatler veya belki günler sonra olur. Bazen mesajlarınızı bile okuyup cevaplamayı unutuyorlar.


Kimse gerçekten umursadığı bir kişiye cevap vermeyi asla unutmaz. İnsanlar her zaman gerçekten umursadıkları kişiler için zaman bulur ve yaratırlar. Çünkü aynı anda bir sürü insanla uğraşıyorlar ve başka biriyle meşgul oldukları için mesajınızı gözden kaçırmış olabilirler.


5. Çevrimiçiler ama sizinle konuşmuyorlar

Onu saatlerce çevrimiçi göreceksin ama mesaj attıkları sen olmayacaksın. Meraktan, ona mesaj atabilirsin ama sana cevap vermeyecek veya işim var diye kestirip atacak. Cevap vermediği zaman belki görmedi diye iki kez mesaj atacaksın ama yine de herhangi bir geri dönüş alamaya bileceksin. Başkalarına mesaj atmakla meşgul oldukları için sen hiçbir zaman o anda onun için önemli olmayacaksın.


6. Zoru elde etmek için oynadıklarını düşünüyorsunuz

Aniden tüm dikkati size verdiklerini göreceksiniz ve sonra aniden soğuk ve mesafeli davranacaklar. Zor elde ettikleri için böyle yaptıklarını hissedeceksiniz . Gerçekte, aslında başka birine ilgi göstermeye bağlı olabilirler. İnsanlar her zaman değil, yalnızca flörtün ilk günlerinde elde etmek için zor oynarlar.


Böyle düzensiz davranışların daha sık gerçekleştiğini fark ederseniz, endişelenmelisiniz. Bu tür sürekli, anlaşılması zor davranışlar, açıkça bir tehlike işaretidir ve sizin için iyi sonuçlanmayacaktır.


7. Çok gizemliler

Onlar hakkında bazı şeyler biliyor olabilirsiniz ama gerçekten oturun ve bunu düşünün. Onları gerçekten iyi tanıyor musun? Çoğu zaman hikâyelerinin çoğu birbirini tutmuyor gibi görünüyorsa veya size daha önce hiç bahsetmedikleri şeyleri gündeme getiriyorlarsa, ilişkinizde sağlıksız bir gizem var demektir.


Kişisel yaşamları hakkında gerçekten hiçbir şey bilmediğinizi fark etmeye başlarsanız, bu, sizinle çıkmak için tezgah kurduklarının bir işareti olabilir. Onu daha iyi tanımaya bile çalışabilirsin ama o sana karşı bu çabayı göstermez. Belki de onların çevrimiçi versiyonuna o kadar kapıldınız ki, onların gerçekliğini asla göremediniz. İlk başta, böyle gizemli bir doğa çekici ve seksi olabilir, ancak daha sonra bu durumlar sizi rahatsız etmeye başlayacaktır.


8. Kendiniz kontrol edin

Eğlendiğinizi düşünüyorsanız, emin olmanın zamanı geldi. Onlara yarın veya bu hafta sonu takılmak istediğinizi yazın. “Tabi buluşalım” derlerse güvendesiniz demektir. Ama eğer bu kişi, “Kesin olarak söyleyemem. Sana haber vereceğim.”, çünkü sana evet demesini engelleyen başka taahhütleri var. Kesinlikle sadece seninle çıkmıyor.


Birinin sizinle flört ettiğini gösteren işaretler gözlemliyorsanız, duyularınızı uyarmanın ve durumları her zamankinden daha fazla incelemenizin zamanı geldi. Kalp kırıklığı yaratan bir yola sürüklenmek istemezsiniz, bu yüzden önceden dikkatli olmalısınız.


Bench Edilmekten Kaçınmanın Yolları

Sıralı flört tuzağına düşmüş biriyseniz, bu kırmızı bayraklara dikkat etmeniz gerekir. Sıradan flört tuzağına düşmek kolaydır çünkü bir kitabı her zaman kapağından yargılayamazsınız. Yine de yapabileceğiniz şey, işaretlere dikkat etmek ve doğru zaman geldiğinde geri dönmek. Bazı yolları.


1. Uyarı işaretlerine dikkat edin

Diğer yöne koşmanı söylediğinde altıncı hissini takip et. Sezginiz her zaman düşündüğünüzden çok daha güçlüdür. Bir kişinin size karşı tamamen dürüst olmadığını hissettiğiniz an, o alandan çıkın. İçgüdülerine dikkat edersen, bir erkeğin senden hoşlanmadığını anlarsın. Sadece dikkat edin ve davranışlarına ve size nasıl tepki verdiğine dikkat edin.

2. Başlangıçta çok fazla ilgi göstermeyin

İnsanlar, kendileri için kolay bir yedek olabilecekleri sıraya koyarlar. Onlarla ilgilendiğinizi gösterirseniz, size dikkat etmeseler bile onların peşinden gideceğinizi hissedeceklerdir. Çok erken mesaj atmak kesinlikle flört ederken mesajlaşmanın kurallarından biri değildir. Kendinizi sürekli olarak erişilebilir kılarsanız, sizi hafife alacaklardır.


3. Kontrolü elinize alın

Bencinize kontrolü vermeyin. Her zaman kendin için bir tavır al ve onlara kolayca kandırılabilecek biri olmadığını göster.


4. Öz değerinizi bilin

Hak etmediğiniz hiçbir şeye asla razı olmayın. Dikkat çekmeyi hak ettiğinizi ve normal bir ilişki/çıkma deneyimini hak ettiğinizi bilin. O ise arkadaşlarından ilişkinizi gizlemeye devam ediyorsa bir şey kesinlikle yanlış. Hayatınızda gerçekten ne istediğinizi düşünün. Hayatında istediğin şeylere değmeyen birinin peşinden koşma.


5. Karşılığında onları yedekleyin

Birinin seninle çıktığına dair bir koku alırsan, oyunu onlara çevir. Onları çok iyi olduklarını düşündükleri aynı oyunda yenin. Onlara kendi ilaçlarını tattırın. Size yaptıklarının aynısını yapın ve siz gülün. Bu kesinlikle seni özlemesine neden olacak.

451 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page